wz


Neoficiální stránky železniční stanice Praha Masarykovo nádraží
| Hlavní strana| Poslední aktualizace: 11.06.2007

Halová kopaná 2007


Foto: © Marek Hupka, 2007.
Všechna práva vyhrazena.


I v roce 2007 uspořádala základní organizace OSŽ Mladá Boleslav turnaj v halové kopané, i když letos poprvé pod názvem Rail Cup. Místo tradiční hala BIOS v Mnichově Hradišti, sponzor turnaje taky tradiční Pivovar Klášter Hradiště.

Cíle pro letošní ročník byly stanoveny následovně: Obhájit takové místo, za něž dostaneme naši cenu :-), pokusit se vstřelit víc gólů než minule.

Sestava byla drobně obměněna s ohledem na možnost postavení směn v práci. Zejména naše věrná fanynka Adélka byla smutná, protože bohužel nemohl přijet její největší kamarád Baribal (viz předchozí ročníky).

Kompletní mužstvo

Nahoře zleva: Jiří Toman, Jindřich Marek, Marek "Hupíno" Hupka
Dole zleva: Jan "Kopr" Koprušťák, Miroslav "Miruna" Kraus,
věrná fanynka Adélka, Lubomír "Pěnkava" Křivan

K prvnímu utkání jsme nastoupili svěží. Poněkud nám pokulhávala sehranost a přesto se dá říci, že proti nejslabšímu soupeři ze žst. Praha Libeň jsme bohužel vyhořeli.

Následoval odpočinek a bylo rozhodnuto, že se občerstvíme. Pěnkava byl vyslán pro párky.

Párky a jedem ...

V dalších zápasech, kdy jsme měli opětovně vyprodáno, protože všichni lidé, kteří byli v hale se museli jít podívat na v "reprezentačních" barvách hrající mužstvo, jsme všechny překvapili naší dosud nehranou taktikou, která však pro nás přinášela až nečekané úspěchy. V každém dalším zápase se nám podařilo, alespoň na čas zdeptat, soupeřovy útoky. Ani jsme nečekali, že hned ve druhém utkání se nám podaří vstřelit gól.

Bohužel jsme měli ze všech účastníků nejúžší kádr, a tak o přestávce byli někteří jak zmlácení psi.

Jiří Toman v šatně po zápase

Třetí zápas, stejná taktika, "vyprodaná hala", hráli jsme proti místním. Taktika slaví úspěch, opět vstřílíme branku.

Po zápasu následuje další várka párku, která v nás okamžitě mizí.

A je po párcích

O přestávce se osmělila i Adélka začala si s námi povídat. Mimo jiné jsme se dověděli, že na turnaj nechtěla, ale když ji řekli, že přijede strejda Baribal, tak souhlasila s návštěvou. Bohužel strejda Baribal sloužil, tak jsme Adélce řekli, že ho musí nakreslit. A tak zkušení otcové Hupíno s Pěnkavou pomohli Adélce cennou radou ke stvoření obrazu.

Zkušení otcové pomáhají Adélce s kresbou

Výsledný obraz Baribala:

Baribal

Po dalším utkání korunovaném dokonce dvěma góly nám Adélka i zapózovala před foťákem.

Adelka

Po posledním utkání, v němž opět nezklamala naše taktika a naše mušky na kopačkách, nastalo vyhlašování vítězů v němž jsme obdrželi naši cenu.

A cena je naše

Na závěr nutno dodat, že i letošní ročník byl pro nás úspěšný. Při nejúžším kádru na turnaji jsme dokázali vstřelit na nás nevídaný počet branek, našli jsme úspěšnou taktiku, obhájili jsme naši cenu. Příští ročník doufejme bude stejně úspěšný, rádi se vracíme tam, kde nás mají rádi.