wz


Neoficiální stránky železniční stanice Praha Masarykovo nádraží
| Hlavní strana| Poslední aktualizace: 11.06.2007

Vzpomínáme ...


Vzpomínáme na našeho technologa Michala Kindla. Ten ve stanici zajišťoval oběhy souprav, mimořádné dopravy atd. Taky v našem fotbalovém družstvu zastával funkci brankáře - díry. Odešel do DKV Praha.

Vzpomínáme na věčného pesimistu a šprýmaře Dalibora Batíka. Odešel do penze, kterou si spokojeně užívá. Jeho výroku "Vysrat se na to, vždyť to nemá cenu" se budeme smát ještě dlouho.

Koncem června si poslední směnu výpravčího odsloužil i Pavel Schreier. Tento nezapomenutelný člověk je podepsán pod nejedním výpravčím Masarykova nádraží, které zacvičoval. Nelze opomenout jeho zálibu v historii železnice nejen naší, ale i světové o čemž svědčí i knihy, které napsal. Rovněž je spolupracovníkem týdenníku Železničář. Jedna z posledních jeho knih vyšla na jaře roku 2004 a jmenuje se Zrození železnic v Čechách, na Moravě a ve Slezku. Pavel Schreier teď nabírá síly do dalších let v důchodu.

S koncem roku 2004 přišlo i další loučení. Do zaslouženého důchodu odešel i dlouholetý dozorčí Ivan Urbánek.

Ke konci roku odešli někteří zaměstnanci do Prahy Libně. Namátkou třeba Pavel Eichler. Jeden z veducích posunu, který nikdy neodmítnul žádnou práci a vždy se s ním dalo mluvit.

A taky Matička Monika Mandíková. Mistr provianťák, jak se jí na Masaryčce důvěrně říkalo, nám bude velice chybět. Nezapomeneme na ovocné knedlíky, spousty srandy, Jizerky, koupání v rybníku apod.

David Lipovčan odešel koncem roku na Generální ředitelství, regionální centrum osobní přepravy. Tak Davide scháněj přepravy, ať se uživíme.

A koncem roku 2004 odešel i výpravčí Ivo Suchan. Tento šprýmař a autor několika glos, namátkou "Dopij, vařim", "Kdo se bojí sere v síni", "Kam to bereš" apod., odešel do zasloužené penze. Na pracovišti Místní dozor bude charakteristická vůně tabáku, který kouřil ve své fajfce.

Jeho parťák Josef Hoblík odešel v únoru 2005. Pepa Hoblík byl v kolektivu oblíben a vždycky byl nejkrásnější. Odchodem Pepy Hoblíka je jejich parta Šimerka, Fuchsová, Suchan a Hoblík celá v důchodu. Můžete je ještě uvididět v Jižních čechách na raftu a podobných akcích.